Antalyaspor için haciz açıklaması!

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde bulunan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi kadar Antalyaspor'a devredilmek üzere yaptırılan kamp ve spor tesisindeki haciz işleminin, müteahhit firmanın taşeronu ile taşeron firmaya mal veren yurttaş aralarında yaşanan sorundan kaynaklandığı, Büyükşehir Belediyesi ile ilgisinin olmadığı bildirildi. 

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamada, Döşemealtı ilçesinde kente kazandırılan Antalyaspor Tesisleri'nin yapımını üstlenen yüklenici işyeri ve firmadan alacakları olan kurum ve vatandaşların yaşadığı bedensel sorun ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılması gereği duyulduğu belirtildi. 

Antalyaspor Tesisleri inşaatını yapan yüklenici firmanın tesis inşaatını bitirdiği, 18 Ağustos 2016'da Büyükşehir Belediyesine bildirdiği ve 16 Kasım 2016'da "geçici kabulü" yapılarak binanın Büyükşehir Belediyesine teslim edildiği kaydedildi. 

Antalyaspor Tesisleri'nin yapımını üstlenen yüklenici firmanın taşeronundan alacağı olan kişilerin icra aracılığıyla ilgili taşeron firmanın malına icra koyulması için müracaatta bulunmaya başladığına sinyâl edilen açıklamada, şunlar ifade edildi:

"Firmadan alacağı olan kurum ya da vatandaşlar 28 Kasım 2016 tarihinde Manavgat İcra Dairesinden alacağına ilişkin karar aldırmıştır. Laf konusu tesis, yüklenici firmaya yok Antalya Büyükşehir Belediyesine aittir ve Antalyaspor Kulübüne az önce teslim edilmemiştir. Alacaklıların Antalyaspor Tesisleri'nden yok, yüklenici firmanın mülkünden icra işlemi yaptırması gerekmektedir. Bu yanlış bir uygulamadır. Antalya Büyükşehir Belediyesinin ilgili firmaya herhangi bir borcu yoktur. Haciz işlemi müteahhit firmanın taşeronu ile taşeron firmaya mal veren yurttaş aralarında yaşanmakta olup Büyükşehir Belediyesi ile ilgisi yoktur."

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesinin itirazı üstüne gerekli yasal işlemlerin başlatıldığı belirli açıklamada, hem "Büyükşehir Belediyesinin başvurusu üstüne mahkemeler göre icra işlemleri durduruldu." denildi.


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigAntalyaspor
Anahtar Kelimeler:
antalyaspor antalya haciz haberler haber