Akçay:
Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi L Grubu'nda yarın Romanya'nın Steaua Bükreş ekibiyle yapacakları maç için oyuncularına güvendiğini söyledi.

Karşılaşmanın oynanacağı Osmanlı Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında açıklamada yer alan Akçay, heyecanlı olduklarını dile getirerek, "Rakibimiz Romanya'nın en güçlü takımı. Şu an liglerinde lider olmaları ve Manchester City'ye elenmesi gücünü gösteriyor. Yarın evimizde çok enerjik bir yarışma oynanacağız. En iyisini yapmaya çalışıyoruz. Oyuncularıma güveniyorum. Kaptanlarımın öz güveni yüksek açıklamaları beni yarınki maç için umutlandırdı." diye konuştu.

Osmanlıspor'un kaptanlarından Numan Çürüksu da gruplara kalmanın küçümsenmeyecek bir başarı olduğunu ifade etti. Gruplara kalmak için yüksek konsantrasyon gerektiğine göze çarpan eden Numan, "İyi rakiplerin karşılaşacağı sert bir maç olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Kaptanlardan Erdal Kılıçaslan da baskı bir süreçten geçerek bu noktalara geldiklerini söyledi. Rakibin güçlü olduğunu ve her yıl Avrupa arenasında yer aldığını dile getiren Erdal, "Yarın yeterince uğraş edip istediğimiz sonucu almaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.


Steaua Bükreş cephesi

Steaua Bükreş Teknik Direktörü Laurentiu Reghecampf ise Avrupa Ligi'nde yarın fazla manâlı ve güç bir maça çıkacaklarını söyledi.

Osmanlıspor'un Avrupa'da tecrübesi olmamasına karşın iyi işler başardığını ve bireysel olarak iyi futbolculara sahip olduğunu dile getiren Reghecampf, "Biz Avrupa Ligi'nde tecrübeliyiz. Oyucularımız da bunun farkında. Oyuncularımız maça hazırlanmış. Buradan olumlu bir sonuçla ayrılmak istiyoruz." diye konuştu.

Oyuncularını motive etmekte güçlük çekmediğini bildiren Reghecampf, şunları kaydetti:

"Eleme turlarında da bunları gördük. Takımımda çoğu oyuncunun Avrupa kupalarında tecrübesi var. Umarım futbolcularım oyundan müsamaha alır ve kendilerini fazla germeden bu maçtan iyi sonuç alır. Osmanlıspor, birincil kere Avrupa Ligi'nde çaba edecek. Yeni bir şey onlar için. Takım olarak biz bunun avantajını kullanmaya çalışacağız."

Reghecampf, Osmanlıspor'un gözde görülmesine ilişkin soruyu, "Ben bu soruyu maçtan sonra cevaplayabilirim. Gruptan çıktıktan daha sonra benim için favori manâlı yok. " şeklinde yanıtladı.

Bir dönem Trabzonspor forması da giyen Steaua Bükreş oyuncusu Alexandru Bourceanu da önemli bir maç için geldiklerini belirterek "Burada Osmanlıspor ile belki de ikicilik mücadelesi vereceğiz. Yarınki maçı şampiyon bu gruptan çıkmak için önemli bir fayda elde edecek." dedi.

Bourceanu, Osmanlıspor forması giyen vatandaşı Raul Rusescu hakkında ise "İyi bir oyuncu, basit gol atıyor. Umarım yarın bunu yapmaz." değerlendirmesini yaptı.

bu vesileyle takımlar, Osmanlı Stadı'nda yaptıkları antrenmanlarla müsabakanın hazırlıklarını tamamladı.