Yanal, Spor Toto Süper Lig'in 12. haftasında 0-0 biten Gençlerbirliği maçının arkasından düzenlenen basın toplantısında kırmızı-siyahlı ekibin 60 dakika 10 kişiyle oynadığını hatırlatarak, "Topun bizde olması bir şey açıklama etmedi. Diğer maçlarda da böyle oldu skor konusunda becerimizi ortaya koyamıyoruz." dedi.

Bordo-mavili takımın kayda değer bir virajdan geçtiğini bu sürecin de sert ve acı verici olacağını ifade eden Yanal, "Skor üretecek ve güvene dönüştürecek zamana ihtiyacımız var. Trabzonspor'un bundan sonra iskeletini teşkil edecek oyuncuları belirlemeliyiz. Oyuncu çöplüğüne de dönüştürmemek gerekiyor. Bu işlem acılı geçecek sancılı olacak. Benim referanslarım muhakkak, çıkardığım oyuncular kurduğum ekip, oynattığım oyun ortada. Ben söylüyorum. Bu süreci iyi yöneteceğiz ve istenilen Trabzonspor'u izlettireceğiz." diye konuştu.

Aktarma döneminde kısa sürede ve zorlama şartlarda takviyeler yerine getirmek durumunda kaldıklarını dile getiren Yanal, devre arası ve sezon sonunda yapılacak takviyelerde daha isabetli tercihler yapılabileceğini açıklama etti.

 


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigTrabzonspor