Acemi ligde tarihi skor

Cizre Botanspor, kendi evinde ağırladığı Şırnak Nuhspor'u 15-0 mağlup etti. Skoru değiştirmek için rakamlar yetmeyince tabela 9-0da kaldı.

Şırnak 1. Amatör Ligi'nde Cizre Botanspor, kendi evinde ağırladığı Şırnak Nuhspor'u 15-0 gibi ayrı bir skorla mağlup etti.
Şırnak 1. Acemi Ligi'nde Cizre Botanspor, kendi evinde Şırnak Nuhspor'u ağırladı. Cizre Büyük Kasaba Stadyumu'ndaki rastlama keza renkli görüntülere hem de tarihi bir skora sahne oldu. Rakibi aleyhinde 90 dakika boyunca üstün bir oyun sergileyen Botanspor, ilk yarıyı 7-0 üstün kapattı. Karşılaşmanın ikinci yarısına misafir takım kaleci değişikliğiyle başladı. Fakat Botanspor'u bu da engelleyemedi. İkinci yarıda da 8 gol bulan konut sahibi takım, rakibini 15-0 gibi öbür bir skorla uğurladı. Karşılaşmada 9'uncu golden sonra rakamlar yetmeyince, skorbord 9-0 olarak kaldı.

Botan Spor Teknik Direktörü Melik Unan, maça iki aylık bir ciddi çalışma ile hazırlandıklarını belirterek, “İyi motive olduk. Futbolcularımda büyük bir istikrarla oynadılar. Karşı Taraf takımın artı çalışması olmayınca biz bunu değerlendirip güzel bir skorla maçı bitirdik. Bizim için skordan çok takımın oynadığı oyundu. 1-0 ya da 15-0 bizim için böylece önemli yok. Karşı Taraf kim olursa olsun bizim oynadığımız oyun önemliydi. Bu vesile ile tüm futbolcularımı kutlar, rakip takıma da diğer maçlarda başarılar dilerim” dedi.

(AMK Spor)


İlgili: Futbol Amatör Futbol
Anahtar Kelimeler:
amatör ligde tarihi skor haber