Metehan Demir: Türkiye, Hamas’ın İki Önemli İsmini İsrail’e Yolladı

Yazısında kayda değer kulis bilgileri veren Metehan Demir, İsrail ile yapılan görüşmelerde kayda değer aşamaya gelindiğini belirterek, Hamas’ın iki önemli isminin İsrail’e, gönderildiğini bahis etti.

Metehan Demir, tercih dönemlerinde Tayyip Erdoğan'ın ve AKP'nin İsrail'e olan söylemlerini "tribünlere karşın bir şov" olarak nitelendirdi.

İşte Metehan Demir'in yazısındaki ilgili birim...

- Türkiye’nin ilişkilerini ilk kez Gazze zulmü ve Mavi Marmara krizi nedeni ile dondurduğu İsrail ile yapılan görüşmelerde kayda değer faz kaydedildi. Yaz başına değin açıklanabilir. Türkiye giderken davetli ettiği Hamas’ın iki kayda değer ismini de İsrail’e, anlaşma şartlarından biri olarak sessiz sedasız göndermiş. Garip değil mi? Ha unutmadan, ilişkilerin adamakıllı bittiğini sanan halkımıza hatırlatalım; devlete yakın isimler de dahil çok birey İsrail ile çatır çatır iş yapıyor. Şimdi sıkı durun; ilişkilerin dondurulduğu 2009’da 2.5 milyar dolar olan iki ülke arasındaki ticaret hacmi, bu donmuş süreçte şu anda ne değin biliyor musunuz? 6 milyar doların üzerinde. Yani tribünlere ve şova kendinizi kaptırmayın; hayat altında diğer akıtılıyor.

Anahtar Kelimeler:
haber haberler gazete gazeteler medya