91 Yaşında Gözaltına Alınmak İstenen Hayırseverin Oğlu Konuştu

Yaşadıkları hissi travmayı aktaran Yusuf Yetim, "Babam, geceyi kronik ağrılarından kaynaklanan inlemeleriyle geçmişti. Aralıksız başucundaydım, su ve ilaçlarını veriyorduk. Babam sabahleyin namazından sonradan uykuya dalmıştı. Ben de biraz istirahat edeyim düşüncesiyle odama geçmiştim ki kapının zili çaldı. Şaşkınlıkla ve telaşla kapıyı açtım. Biri hanımefendi 4 kişi polis olduklarını söyleyerek kimlik gösterip ellerinde Alaattin Kimsesiz hakkında evini arama ve nezaret kararı olduğunu söylediler. İçeri buyur ettim ve babamın odasına götürdüm. Babam uyuyordu.

Karşılarında 91 yaşında her halinden hasta ve halsiz birini görünce şaşırdılar. ‘Biz buraya niçin geldik' der gibi şaşkınlıkla birbirlerine baktılar. Bu sırada babamı uyandırdım, gelen şahısların polis olduğunu ayrım edemeyen babam ‘oğlum hayırdır kim bunlar ne istiyorlar' diye sordu. Polis olduklarını söyledim. Babamın sıhhat raporunu gösterdim, ekibin başındaki babamın halini ve raporu görür görmez amirleri ve savcıyla diyaloğa geçip durumu bildirdi. Nezaret kararından vazgeçip iki saati aşkın bir süre evde arayıp gittiler."

HİZMET'LE TANIŞTIM, HER YERDE DOĞDUM

Zulmün pes dedirtecek noktaya geldiğini açıklayan Yusuf Kimsesiz, “91 yaşındaki yatalak bir insanı gözaltına alacak değin gözleri kararmış. Bu yaştaki bir insana bu eziyet yapılıyorsa sözün bittiği yerdir.” dedi. 51 yaşındaki oğul Yusuf Kimsesiz, kendine rol model aldığı babasına terörist muamelesi yapılmasını içine sindiremiyor: “Ne terörü kardeşim, ömründe bir tavuk bile kesmemiş bir adam benim babam. Yaşatma idealiyle her şeyini Hizmet'e vakfetmiş, gece gündüz demeden koşturan bir dava adamı.

Bu uğurda 20'nin üstünde dairesini ve babadan kalma köyündeki bütün arazisini bağışlayan bir insan. Bu Hizmet'le tanışmadan önce de hayır hasenat işlerinde birçok vakıf ve imam konuşmacı derneklerinde faal koşturan biriydi. Fakat Hizmet camiasıyla tanışınca babam bir başka insan oldu az daha. daima ‘Oğlum, ben Hizmet'le tanıştım, bitmiş doğdum' derdi. Babam Hizmet deyince bir kara sevdalı gibi kendinden geçerdi.

DİK DURUN, HİZMET NAMUSUNUZDUR

Hizmet babamın az kalsın gençlik iksiriydi. Altı ay önce ayağı kırıldı ve artık kalkamıyor. İki yıldır da akciğerlerindeki problem sebebiyle tedavi görüyor. Babam, evimizin, ailemizin hatta sülalemizin en büyüğü ve zihin danıştığı bilge insanıdır. Babam, elini öpüp duasını edinmek isteyen herkese ‘dik durun, yürekli olun, Hizmet'iniz namusumuzdur, namusunuza sahip çıkın' nasihatinde bulunuyor. Babam hakkaniyette, Hz. Ömer'in adalet duygusunu en hoş yaşamış ve bize de aşılayan mümtaz bir şahsiyettir.”

Zaman