Westworld'ün Yıldızı Evan Rachel Wood: 'İki Kez Tecavüze Uğradım'

En çok izlenen tanıdık olmayan dizilerden Westworld dizisinde Dolores karakterini canlandıran 29 yaşındaki oyuncu Evan Rachel Wood, Twitter'dan yaptığı açıklamada 20'li yaşlarda iki defa tecavüze uğradığını söyledi.

ABD'li oyuncu Evan Rachel Wood, Rolling Stones dergisine verdiği bir röportajda, "uzun yıllar önce bir barın sahibi ile bir sevgilisi göre bedensel, psikolojik ve cinsel" istismara uğradığını açıklamıştı.

Röportaj sonrası Twitter hesabından açık bir mektup paylaşan 29 yaşındaki oyuncu Wood, 20'li yaşlarının başında intihara kalkıştığını ifade etti.

Wood, bu cinsel saldırıların hayatını sona erdirmek istemesindeki "birçok faktörden biri" olduğunu vurguladı.

'Mutluyum. Güçlüyüm. Ama iyi değilim'

Ünlü oyuncu mektubunda, "Daha fazla sessiz kalabileceğimiz bir dönemde yaşadığımıza inanmıyorum. Apaçık bir şekilde bağnazlık ve seksizmin olduğu, dünyanın geldiği bu durumda değil" dedi.

ABD'li oyuncu mektubuna şöyle devam etti:

"Hâlâ ayaktayım. Yaşıyorum. Mutluyum. Güçlüyüm. Lakin hâlâ iyi değilim.

"Evet, tecavüze uğradım. Daha önce birlikte olduğu bir sevgilim kadar. bundan başka başka bir olayda, bir barın sahibi kadar".

'Bana kim inanacaktı ama?'

Wood, bu cinsel saldırılarla ilgili polise gitmek veya yasal operasyon başlatmak gibi adımlar atıp atmadığıyla ilgili yorum yapmadı.

"Ilk öncelikle sevgili göre tecavüz edilmesi durumunda bunun tecavüz sayılacağından emin olamıyordum. Öğrendiğimde bundan böyle fazla geçti. Hem bana kim inanacaktı ama?

"İkinci defasında, bunun benim suçum olduğunu ve saldırıya karşılık vermem gerektiğini düşündüm. Fakat çok korkmuştum."

Ünlü oyuncu, bilim kurgu dizisi Westworld'de robotlardan biri olan Dolores karakterini canlandırıyor. Dizinin ilk bölümünde, Wood'un oynadığı robot karakterine tecavüz edilmeye çalıştığı görülüyordu.

Wood'a tarafından dizi, bu gibi sahnelerle cinsel baskı sorununa şive yapıyor.

BBC Türkçe ve Twitter