Trump, hapse atılmalarını istedi!

8 Kasım'da yapılan seçimlerde ABD başkanı seçilen ve görevi devralmak için gün sayan Donald Trump'ın bayrak yakanlara hapis cezası verilmesi yönündeki önerisi kavga yarattı.

Geçtiğimiz günlerde New York'taki Trump Tower önünde toplanan Trump karşıtları, ABD bayrağı yakmıştı. Bu hareket başkanlık koltuğuna oturmaya hazırlanan Donald Trump'ı fazla kızdırdı.

Twitter hesabından konuyla ilgili izah etme yapan Trump, ABD bayrağı yakmanın belirlenmiş sonuçları olması gerektiğini, bu şahısların vatandaşlıktan çıkarılabileceğini veya hapse atılabileceğini belirtti.

Oysa Donald Trump'ın bu önerisi kendi partisinde deha muhalefetle karşılandı. Cumhuriyetçi lider Mitch McConnel, bayrak yakılmasının, ifade özgürlüğü zarfında değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek, Yargıtay'ın 1989 yılında bu konuyla ilgili verdiği kararı hatırlattı.

Bayrak yakmanın tatsız bir akıl yorumlama yöntemi olduğunu gösteren McConnel, "Bu ülkede, kabul edilemez fikirlere hürmet duymakla ilgili uzun senelerdir sürdürdüğümüz bir geleneğimiz var." ifadelerini kullandı.

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

AB'den terketmek istemeyen İngilizler için garip ...

DÜNYA

Düşen uçaktan yürek burkan bir öykü daha!

DÜNYA

CIA Direktörü: Trump aptallığın zirvesine çıkmış olur

DÜNYA

ABD'den 'yurt yangını' açıklaması

DÜNYA

Kuzey Kore gerçekleri

DÜNYA

Kim Jong Un'un başı ağrıyacak!