Suriye'de klor gazına maruz kalan çocuk: Ölecek miyim bayan?

Fransa merkezli Suriye Yardım Derneği, kimyasal silah saldırısına maruz kaldığı açıklanmış Suriyeli bir çocuğun nefret dolu anlarını belirten bir video yayınladı.

CNN International'da yer alan habere tarafından Halep'teki bir hastanede görüntülenen çocuğun, savaş uçaklarıyla kente düzenlenen saldırıda klor gazından etkilendiği belirtiliyor.

Mavi bir battaniyeye sarılmış ve yüzünde oksijen maskesi olan ufak çocuk, videoda öksürükler ve gözyaşları içinde başından geçenleri anlatıyor.

Birincil ilk önce 'anne diye' haykıran korku içindeki çocuk şu ifadeleri kullanıyor:, "Ard al-Hamra'daydım. Savaş uçaklarını seyrediyordum. Sonradan bir şey fırlattı. Sarı bir duman gördüm, bir şey hissettim. Sonradan beni hastaneye götürdüler."

Kardeşlerinin nerede olduğunu bilmediğini söyleyerek yeniden ağlamaya başlayan Suriyeli çocuk, "Ölecek miyim bayan? Ölecek miyim?" diye soruyor.

Takviye derneğinden yapılan açıklamada çocuğun tedavi gördüğü hastanenin bir saldırıda vurulduğu fakat çocuğun durumunun iyi olduğu bildirildi.

CNN'in iletişime geçtiği kuruluşun ekonomi direktörü Wadah Seddikh, "Çocuk iyi, onu yakında ziyaret edeceğiz" dedi.