Putin: Teröristlerle oynarsanız yenilirsiniz

İtalya'nın La Stampa gazetesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin göre imzalanan, "Rusya'ya güvenmenin tam sırası, teröre karşı tek cephe" makalesini yayınladı.

Putin, milletlerarası ilişkilerin mevcut sisteminde sürekli krizler çıktığını, politika ve ekonomideki prensiplerin ise enerjik ülkelerin çıkarları doğrultusunda değiştirildiğini ifade etti.

bununla birlikte Rus lider, NATO'nun soğuk savaş döneminden itibaren yeni koşullara alışamadığını da belirtti.

Putin, ekonomik zor ve siyasi etkinin dağılımıyla ilgili düşünce ayrılıklarının arttığını, güvensizliğin yarattığı yükün olanakları kısıtladığını belirterek, "Bu şart 25 sene önce bazı ülkeler göre yapılan yanlış seçimlerin sonucudur" dedi.

Putin, uluslararası terör tehdidine de değinerek, "Terörle mücadelenin küresel sonuçları değil, bununla birlikte tehditler büyüyor. Bu tehditle birlikte mücadele etmeliyiz. Ama Rusya'nın bu çağrıları görmezden geliniyor. Terör grupları silahlanmaya devam ediyorlar. Bu çok güvenli olmayan bir oyun ve bu oyunun katılımcılarına bir defa daha sesleniyorum: Teröristler sizden daha akıllı ve güçlüler, onlarla oynarsanız yenilirsiniz" dedi.

Putin şöyle devam etti:

"Rusya gibi ülkeler bin yıllık tarihlerine dayanabilirler. Biz özgürlüğümüz ve bağımsızlığımıza layık vermeyi öğrendik. aynı zamanda biz dünyada üstün olmayı veya diğer ülkelerle çatışmaya girmeyi hedeflemiyoruz. Bize göre reel önderlik, tehditler uydurarak başkalarını bastırmaya kastetmek değil, reel sorunları görerek devletleri bu sorunların çözümü için birleştirmektir. Rusya dünyadaki rolünü tam da bu şekilde görüyor." dedi.

 

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

Trump'tan flaş iddia! Seçimlerde hile varmış!

DÜNYA

İsrail'den Suriye'ye hava harekatı!

DÜNYA

"Türkiye'ye karşısında tutumumuz değişmeyecek"

DÜNYA

ABD'yi korkutan anket

DÜNYA

KDP binasına silahlı hücum

DÜNYA

Fransa'da Cumhuriyetçilerin adayı Fillon oldu