Otizmli Bir Çocuk Diğer Bardaktan İçemiyor Diye Baştan Kadeh Üreten Koca Iyi Kalpli Şirket

Ben Carter İngiltere'nin Devon kentinde yaşamış 14 yaşında ve yüksek derece otizmli bir çocuk. Boredpanda'da rastladığımız habere göre Ben 2 yaşından beri benzer bardakla su içiyordu. Fakat bardağı en ince ayrıntısına kadar eskimeye başladı ve şirket bardağın üretimini yıllar önce durdurmuştu. Bundan daha sonra olanlar ise gerçekte kalp ısıtan cinsten...

Kaynak: http://www.boredpanda.com/company-manufa...

Bu Ben Carter'in en sevdiği bardak. Ağır bir otizmli olduğu için Ben dahası hiçbir bardaktan içmeyi kabul etmiyor.

Ben'in daha önce istediği kadeh olmadığı için susuz kaldığı ve dehidrasyonla hastaneye kaldırıldığı zamanlar bile oldu.

Malesef bu bardakları üreten firma yıllar önce bu ürünün yapımını durdurdu. Bundan Böyle yeni modellerini üretiyorlar tabi fakat fakat bu Carter ailesi için bir yıkım demek.

Ben'in babası Marc biçare kalınca internet üzerinden durumunu birazcık olsun anlatmaya şayet bir tedavi bulmaya çalıştı. 

Ben'in küçüklüğünden beri bu bardakla birşeyler içtiğini ve katiyen başka bir bardağı kabul etmediğini anlatıyor. Aile bundan 3 yıl önce Ben'e belli etmeden bardağın önce kapak kısmını daha sonra ise daha aşağı kısmını yeniledi. Ben şüphelenmiş ama bunu bir şekilde atlatmışlar. Fakat bu kadeh da paramparça elde etmek üzereyken Carter ailesinin artık yeni bir saplı bardağa ihityacı ivedi bir durum olmuştu.

Ben'in durumu o kadar ciddi ki, rahatsızlığı sebebiyle evden dıştan hiçbir şey içmiyor ve evde olduğu zamanlarda da sadece bu saplı mavi bardaktan içmeyi kabul ediyor. Carter ailesi Ben ile birlikte uzun vakit evden uzakta kalamıyorlar çünkü Ben susuz kalıyor. 

Yukarıda yaptığı paylaşımla Ben'in babası bir ümitle belki elinde bu bardaklardan kalan birileri vardır ve aileye yollarlar diyerek yola çıkmıştı.

Baba Marc Carter'in yardım çağrısı dünyanın dört bir yanında 19.000'den fazla paylaşım aldı.

"Bu bardak için ödül var! Oğlumun ağır otizmi var ve bu bardaktan diğer renk diğer sekilde bir bardakla içmek yerine susuz kalıp acil servise gitmeyi seçim ediyor. LÜTFEN PAYLAŞIN"

Bu değin paylaşım olduktan sonra esas mucize hemen başlıyor. Bardağı üreten İngiliz firmanın bu yardım çağrısından haberi oluyor.

"Biz hala bu durumu takip ediyoruz AMA biliyoruz ama bu kadeh 10'dan artı yıl önce Boots için yapılmış bir üründü. Ama bu paylaşımın herkesin #beniçinbardak arayışına muavin olabileceğini düşündük." 

Şirket keza internet üzerindeki arayışa yardım etmek için Tweet atmıştı keza de bir yana çeşitli fabrikalarında bu mavi bardağın kalıbını aramaya devam ediyordu.

Ve mutlu son gerçekleşti! Şirketin Amerika'daki fabrikasında bardağın kalıbı bulundu ve Tommee Tippee Ben için bu mavi bardaklardan tekrar üreteceğini açıkladı.

"Bardağın üretimi sosyal kanallarda gösterilen sevgi ve desteğe de bağlıydı. Herkese KOCAMAN TEŞEKKÜR EDERIM"

Marc ise "Bu bir şok ve bir sürpriz, bunu yapabilmiş olmaları aslında acayip. Gülümsememi durduramıyorum."

Şirket Ben için bir yok, iki yok bütün 500 tane yepyeni su bardağı üretti.

Sosyal medyada hikayeyi peşine düşüp takip edenlerin muhakkak gözleri yaşarmıştı.

"Ne güzel bir jest. İyiliği etrafa konfeti gibi serpin! Tommee Tippee UK'deki herkese bravo!"

Şüphesiz gözyaşları...

"Bu gözlerimi doldurdu. Benim de otizmli bir oğlum var ve bardaklarla ilgili bu dek seçici davranmasa da diğer şeylerde böyleydi. SiziSeviyorum."

Daha çok gözyaşı...

"Bugün burada iyi duygular saçan bir şirket Tommee Tippee'nin Ben için bardak arayışına kattığı emek gözlerimi doldurdu."

"Kutlarım! Bir şirketin dürüst şeyi yapmayı kar elde etmenin önüne koyduğunu görmek böylece hoş ki."

Carter ailesinin aklına hayaline sığmayacak değin kadeh! Hepsi Ben için!

Carter ailesinin aklına hayaline sığmayacak dek bardak! Hepsi Ben için!Carter ailesinin aklına hayaline sığmayacak değin kadeh! Tümü Ben için!

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!