NASA'da Çalışan Bilim İnsanına Tarafından Dünyamız Yok Olma Tehlikesiyle Aleyhinde Karşıya!

Evrendeki her şey gibi Dünya'nın da bir ömrü var ve zamanı geldiğinde üzerinde yaşayan bütün canlılarla birlikte değil olacak; parçaları uzay boşluğuna dağılacak. NASA'da çalışan bilim insanı Dr. Joseph Nuth'a tarafından ise bu tarih hiç de uzak değil!

Dr. Joseph Nuth, dünyanın sonuna dair beklentilerimizin genelde insan aktivitelerine odaklandığını, ancak sonumuzun gökyüzünden gelebileceğini belirtiyor.

Dr. Nuth, dikkatimizi Dünya'ya çarpma tehlikesi bulunan asteroidlere vermemiz gerektiğini düşünüyor.

NASA'ya ait Goddard Uzay Uçuş Merkezi'nde çalışan Dr. Nuth, yakında olacak olan tehlike konusunda uyarıyor.

Geçtiğimiz hafta San Francisco'da gerçekleştirilen bir konferansta konuşan Dr. Nuth, beklenen tehlikenin geç bile kaldığını ve geldiği zaman yapacak hiçbir şeyimizin olmadığını belirtiyor.

Dr. Nuth, dünyadaki yaşamı sona erdirebilecek büyüklükteki asteroidlerin her 50-60 milyon yılda bir gezegenimize çarptığının altını çiziyor.

Bu, muhakkak fazla nadir görülen bir olay, oysa bu tarihsel gelişimi peşine düşüp takip edersek, tehlikenin çok yakında olduğunu tahmin etmek zorlama olmuyor.

Bilim insanı, dinozorların 65 milyon sene dünya yüzeyinden kaybolmasına dikkat çekiyor.

Dr. Nuth, aradan geçen zaman göz önüne alındığında, gezegenimizin her an gerçekleşebilecek bir kıyamet senaryosuyla karşı karşıya olduğunu belirtiyor.

Dr. Nuth, 2014 yılında Mars'ın çok yakınından geçen kuyruklu yıldıza dikkat çekiyor.

Peki çözüm ne?

Dr. Nuth, NASA'nın bu tehlikeye aleyhinde hemen tedbir alması gerektiğini ve potansiyel bir faciayı önleyebilecek bir roket geliştirmesi gerektiğini düşünüyor.

Dr. Nuth, şunları ekliyor:

Onedio IQ'yu Facebook'tan peşine düşüp takip etmeyi unutmayın!