LeBron James'ten Clinton'a yardım

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımı Cleveland Cavaliers'in yıldız oyuncusu LeBron James, seçimlerde Demokrat Partinin başkan adayı Hillary Clinton'ı desteklediğini açıklayarak, ona oy verme çağrısında bulundu.

Ohio eyaletinin takımı Cavaliers'i bu sene şampiyonluğa taşıyan meşhur basketbolcu LeBron James, Business Insider'da kaleme aldığı yazıda, Clinton'ı desteklediğini bildirdi.

ABD Başkanı Barack Obama'nın mirasını yapı edecek, toplumu anlayan bir başkana ihtiyaç duyduklarını belirten LeBron James, "Öyleyse oy için kayıt yaptıralım, sandığa gidelim ve Hillary Clinton'a oy verelim." ifadesini kullandı.

Çocuklara yardım nedeniyle kurduğu vakfa değinen LeBron James, "Benim vakfım gibi Hillary her zaman çocuklar için bir kazanan ve gelecektir. sonsuza dek, 40 yıldır devlet okullarının geliştirilmesi, afiyet sigortasının genişletilmesi, çocuk hastanelerinin desteklenmesi ve daha fazlası için çalışıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Hillary Clinton, hangi adayın ekseriyet oylarını alacağı öngörülemeyen çekişmeli eyaletlerden biri olduğu için "salıncak eyalet" (swing state) olarak nitelendirilen Ohio'da yaptığı konuşmada, Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı Donald Trump'ı ücret konusunda ağır şekilde eleştirmişti.

AA