Kerry, Suudi Arabistan'ı ziyaret etti

Amerika Birleşmiş Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı John Kerry, devlete ait temaslarda bulunmak üzere geldiği Suudi Arabistanda Kral Selman bin Abdulaziz kadar kabul edildi.

Suudi Arabistan devlete ait haber ajansı SPAnın haberine tarafından, başkent Riyaddaki Yemame Sarayında gerçekleşen görüşmede "milletlerarası meseleler ve bölgesel konular ile iki ülke ilişkileri ve meslek birliği" ele alındı.

Görüşmede, Suudi Arabistan Devlet Bakanı Musaid bin Muhammed el-Ayban, Kültür ve Enformasyon Bakanı Adaletli Tureyfi, Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr ile ABDnin Riyad Büyükelçisi Joseph W. Westphal ve diğer yetkililer hazırlanmış bulundu.

öte taraftan Kral Selmanın kabulünden sonradan ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Suudi Arabistan Birinci Veliaht Prensi ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif ile bir araya geldi.

Yeniden Yemame Sarayında gerçekleşen görüşmede, ilk kez terörle uğraş olmak üzere güvenlik ve meslek birliği konuları ile yöresel, milletlerarası meselelerin ele alındığı kaydedildi.

Veliaht Prens Muhammedin Kerry ile gerçekleştirdiği görüşmeye Dışişleri Bakanı Cubeyr, Genel İstihbarat Başkanı Abdullah bin Ali el-Karni, ABD Riyad Büyükelçisi Westphal ve diğer yetkililerin katıldığı aktarıldı.

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

Venezuela banknot kararından vazgeçti

DÜNYA

Terhis otobüsleri yeniden Halep'te

DÜNYA

Halep'ten gelenler için Türkiye'de kamp kuruluyor

DÜNYA

Çin'de kırmızı alarm verildi!

DÜNYA

Papa doğum günü partisine onları gösteri etti!

DÜNYA

Avrupa Birliği üyesi ülkede darbe söylentileri!