İtalyan mafya babası yakalandı, üstünden çıkanlar şaşırttı!

İtalya'nın en çok aranılan mafya liderlerinden biri olan Marcello Pesce yakalandı. 'Dansçı' lakaplı Pesce, Ndrangheta isimli organize kabahat şebekesinin en enerjik klanlarından birinin başındaydı.

52 yaşındaki Pesce'nin başında bulunduğu klanın, Avrupa'daki kokain ticaretinin önemli bir kısmını yürüttüğü saptandı. Klanın ayrıca, İtalya'ya gelen mültecileri cebren alıkoyarak portakal bahçelerinde çalışmaya zorladığı belirtildi.

2010 yılında hakkında bahşedilen 15 yıllık hapis cezasının kesinleşmesinden bu yanlamasına rağbette Pesce, doğduğu kasaba olan Rosarno'da yakalandı.

Yakalandığında silahsız olduğu ve polise direniş göstermediği açıklanmış Pesce'nin yanına yer alan Marcel Proust, Jean Paul Sartre, Albert Camus ve Gabriel Garcia Marquez gibi yazarlara ait kitaplar şaşma yarattı.

Pesce'nin polislere Sartre'ın 'Akıl Çağı' isimli kitabını göstererek "Kitabı az önce bitirmedim. Yanıma alabilir miyim?" dediği ifade edildi.

İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano, konuyla ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün İtalya için güzel bir gün. En güvenli olmayan mafya liderlerinden Marcello Pesce, adalete teslim edildi." ifadelerini kullandı.

 

 

Baba filmine konu olan Corleoneler'in lideri öldü

Van Gogh’un resimleri İtalyan mafyasında bulundu

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

BM Güvenlik Konseyi'nde Esed skandalı

DÜNYA

Avrupa'nın göbeğindeki havaalanında çöp dağları!

DÜNYA

Kıbrıslı liderler müzakerelere devam edecek

DÜNYA

Sirkte korkunç ölüm!

DÜNYA

Peru'da 6,3 büyüklüğünde zelzele

DÜNYA

Trump'tan savunma bakanlığına 'şahin' general!