İsveç'in Siyasi Gündeminde 'Seks Sorunu' Var

İsveç'te Aile ve Sosyal Siyaset Bakanlığı alarm verdi. Bakanı Gabriel Wikstrom, ayda sıradan yüzde 3.9 kez seksin yetkisiz olduğunu belirterek sorunu parlamentoya taşıdı.

Ülkemizde gündemin az daha saat başı değişmesine rağmen İsveç'in uzun zamandır gündeminde seks sorunu var.

İsveç'in şu günlerde Türkiye ile yaşadığı “cinsel istismar” polemiği sürerken diğer yandan ülkenin Aile ve Sosyal Siyasetten sorumlu Bakanı Gabriel Wikstrom cinsel ilişkinin sıradan ayda yüzde 3.9 oranına düşmesinin endişe verdiğini belirterek sorunu parlamentoya taşıdı.

CNN Türk'ten Reha Erus'un haberine göre; Bakan Wikstrom 20 yıl önce bu ortalamanın yüzde 5.0 olduğunu hatırlatarak “Dahası o dönemde şimdiki gibi internet siteleri ya da çöpçatanlık kuruluşları da yoktu. Lakin sağlıklı seks bayağı seyrediyordu. Maalesef bugün günlük yaşamamızda cinsel ilişkide keskin bir gerileme var” dedi.

'Seks yaşantısının gerilemesi siyasi sorundur'

Sıhhat Bakanı ülkenin önde gelen gazetelerinden “Dagens Nyheter”a konuşarak “Seks yaşantımızın gerilemesi siyasi bir sorundur ve bunu biz siyasetçiler çözmek zorundayız. Bu rakamı 20 sene öncesine çevirmek için çareleri bulmak bizim sorumluluğumuzdur” açıklaması yaptı.

Anahtar Kelimeler:
haber haberi seks var oku