İsrail'in Ankara Büyükelçisi Türkiye'de

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, Ankara'ya geldi.

Esenboğa Havaalanı VIP çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Naeh, Türkiye'de elçi olarak bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve yapacak fazla işlerinin olduğunu söyledi.

Geçen hafta yangın söndürme çalışmaları için ülkesine yardımda yer alan Türkiye'ye teşekkürlerini ileten Naeh, "Gereklilik olduğu zamanlarda birbirimize takviye ettiğimiz bir tarihimiz var." diye konuştu.

resmi olarak göreve başlayacağı tarihi dört gözle beklediğini söyleyen Büyükelçi, sıcak karşılama için de teşekkür etti.

Naeh, bir basın mensubunun "Türkçe birşeyler anlatmak ister misiniz" sorusu üzerine "Bunun için yeterince fırsatımız olacaktır." ifadelerini kullandı.

Türkiye Tel Aviv Büyükelçiliğine Başbakan Danışmanı Kemal Ökem'i görevlendirmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin İsrail'de temsilcilik seviyesini büyükelçiliğe yükselttiğini "Sayın Başbakanımızın Dışişleri Danışmanı Kemal Ökem Beyi biz de İsrail'e büyükelçi olarak atıyoruz. Onlar da büyükelçilerini atadılar." sözleriyle duyurmuştu.

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

Yıllar sonra tekrar yan yanlamasına geldiler!

DÜNYA

Yarım yüzyıllık savaşın ardından bütün silahlarını ...

DÜNYA

Trump'a Twitter'dan 'ince ayar'!

DÜNYA

ABD'de siyahiyi öldüren polis yargılanmayacak

DÜNYA

AB'ye vize muafiyeti Aralık'ta mı sağlanacak?

DÜNYA

"Türkiye'nin desteği olmadan yapamazdık"

Anahtar Kelimeler: