İsrail'den Suriye'ye hava harekatı

İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının, Golan Tepeleri'nin güneyinde yer alan ve terör örgütü DEAŞ kadar kullanıldığı iddia edilen metruk bir Birleşik Milletler(BM) binasını vurduğu bildirildi.

İsrail ordusundan konuya ilişkin yazılı bir yorumlama yapıldı. "İsrail hava kuvvetleri gece saatlerinde, Suriye tarafındaki Golan Tepeleri'nin güneyinde yer alan ve DEAŞ tarafından operasyon merkezi olarak kullanılan metruk bir BM binasını vurdu" ifadesi kullanılan açıklamada, vurulan binanın dün İsrail askerlerine Suriye'den düzenlendiği kaydedilen saldırıda üs olarak kullanıldığı öne sürüldü.

Dün yapılan açıklamada da İsrail ordusuna tabi devriye ekibine Golan Tepeleri'nin güneyinde roket ve hafif silahlarla ateş açıldığı bildirilmişti. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı kayıtlı saldırının peşinde, İsrail ordusuna bağlı savaş uçaklarının Suriye tarafındaki ateş açılan noktaları bombaladığı kaydedilmişti. Saldırıyı, terör örgütü DEAŞ’a yan “Yermuk Şehitleri” adlı grubun gerçekleştirdiği ihtimali üzerinde duruluğu ifade edilmişti.

 

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

Mısır'dan Suriye'ye pilot iddialarına yanıt

DÜNYA

İsrail tecvid ve ezan yarışması ödül törenini ...

DÜNYA

Arap aileler İsrail'e destek etmeye hazır

DÜNYA

Skandal açıklamadan sonradan yeni gelişme!

DÜNYA

DEAŞ, eski 250 devlet görevlisini kaçırdı

DÜNYA

Netanyahu Türkiye'den takviye isteyecek