İsrail'deki yangınlar kontrol altına alındı

İsrail’de Salı gününden beri devamlı yangınların büyük oranda kontrol altına alındığı bildirildi.

İsrail polis sözcüsü Micky Rosenfeld, acilen ülke genelinde sürekli büyük bir yangının olmadığını ve durumun denetim altına alındığını söyledi.

Rosenfeld, emniyet güçlerinin itfaiye birimleriyle irtibatlı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ve bir takım noktalarda devamlı küçük çaplı yangınları söndürme çabalarına devam ettiklerini bildirdi.

öte yandan İsrail’in Kanal 2 televizyonuna tarafından, Hayfa kentine emrindeki el-Hadire ile Kudüs’e yan Nataf ve güneydeki Kiryat Malahi bölgelerindeki ormanlık alanlarda her tarafta yangın çıkmaya başladı.

İtfaiye ekipleri İsrail’in farklı alanlara yönlendirilmiş bölgelerinde tekrar yangının çıktığı alanlarda söndürme çalışmalarına başladı.

İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada ise, güneydeki Kiryat Malahi bölgesinde meydana çıkan yangının yoklama altına alındığı belirtildi.

İsrail'in birçok bölgesinde Salı günü çıkan yangınları söndürme faaliyetlerine Türkiye, ABD, İtalya, Hırvatistan, İspanya, Yunanistan, Filistin, Mısır, Ürdün ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi destek veriyor.

İsrail'de salı günü Kudüs dahil 13 noktada çıkan yangınlar, rüzgarın da etkisiyle yayılmıştı. Yangınların çıkış nedeni bilinmezken, İsrail basınındaki bazı haberlerde "kundaklama" şüphesi olduğu öne sürülmüştü.

İsrail'in yardımına Türkiye koştu

İsrail terörizm dedi, Filistin destek teklif etti

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

Peşmerge'den PKK'ya 'Irak'ı terk et' çağrısı

DÜNYA

Suriye'nin Çobanbey ilçesinde intihar saldırısı! Ölü ...

DÜNYA

ABD'de üç camiye tehdit mektubu!

DÜNYA

Mahkumlar tuvaletteki parmaklıkları kırıp firar etti

DÜNYA

"Oyların her tarafta sayımı pişmiş aşa su katmaktır"

DÜNYA

Çiçek Tozu fırtınası can almaya devam ediyor