Ilk Kere İsrail'i Hedef Bölge IŞİD Golan Tepeleri'ne Saldırdı

Golan Tepeleri'nde İsrail ordusuna bağlı devriye ekibine roket ve hafif silahlarla alev açıldı. Bunun İsrail kontrolündeki topraklarda İsrail askerlerine IŞİD tarafından açılan birincil ateş olduğu belirtilirken, İsrail'e ait savaş uçakları, Golan Tepeleri'nin güneyinde yer alan ve IŞİD kadar kullanıldığı iddia edilen metruk bir Birleşik Milletler binasını vurdu.

İsrail tarafından yapılan açıklamada dün yapılan açıklamada İsrail ordusuna ast devriye ekibine Golan Tepeleri'nin güneyinde roket ve hafif silahlarla alev açıldığı bildirildi. 

Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı saldırıyı IŞİD'e bağlı “Yermuk Şehitleri” adlı grubun gerçekleştirdiği ihtimali üzerinde durulduğu ifade edildi.

Milletlerarası haber ajansı AFP, bunun İsrail kontrolündeki topraklarda İsrail askerlerine IŞİD göre açılan ilk alev olduğunu belirtti.

Saldırının peşinde İsrail IŞİD göre kullanılan metruk bir BM binasını vurdu

Saldırının arkasından İsrail ordusundan konuya ilişkin yazılmış bir açıklama yapıldı. 

İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının Golan Tepeleri'nin güneyinde bulunan ve IŞİD göre kullanıldığı bahis edilen metruk bir Birleşik Milletler (BM) binasını vurduğu bildirildi.

Açıklamada, vurulan binanın dün İsrail askerlerine Suriye'den düzenlendiği kaydedilen saldırıda üs olarak kullanıldığı öne sürüldü ve "İsrail ordusu, İsrail halkının güvenliği ve egemenliğinin ihlal edilmesine asla izin vermeyecektir" denildi.