'Halep'in Palyaçosu' Hava Saldırısında Hayatını Kaybetti...

Yüzbinlerce insanın abluka aşağı olduğu, hemen her gün sivillerin bombaların hedefi olduğu ve ağır bir insanlık krizinin yaşandığı Halep'ten bir can sıkıcı haber daha geldi.  Halep şehrinde çocukları aklında bulundurmak amacıyla palyaço olarak çalışan Anas Al Basha hava saldırısında hayatını kaybetti.

Suriye’nin Halep şehrinde çocukları aklında bulundurmak amacıyla palyaço olarak çalışan Anas Al Basha hayatını kaybetti.

Halep’te etkinlik gösteren sivil toplum kuruluşu ‘Ümit Mekanı’nın müdürlüğünü yapan ve ‘Halep’in Palyaçosu’ olarak bilinen 24 yaşındaki Basha, Suriye rejiminin Mashhad Mahallesi’ne düzenlediği hava saldırıları sonrası salı günü hayatını kaybetti.

Basha, hayatını bölgedeki sivillere ve çocuklara takviye etmeye adamıştı

Halep'te insanlık krizi yaşanıyor

öte yandan rejim güçlerinin muhaliflerin kontrolü aşağı yer alan Halep’in doğu mahallerine düzenledikleri operasyonlar devam ediyor. derhal bölgede 100 bini çocuk olmak üzere takriben 250 bin sivil, silahların arasında sıkışmış durumda… Yetkililer şehrin bu kısmında hizmet verebilecek hastane kalmadığını açıklarken, gıda stoklarının da tükendiğini belirtiyor.

Euronews