Halep'e hava saldırısı: 46 ölü, 325 yaralı

Suriye'de rejim güçlerinin ablukası altındaki Halep'te yerleşim yerlerini niyet alan hava saldırılarında 46 kişinin yaşamını yitirdiği, 325 kişinin yaralandığı bildirildi.

Halep'teki sivil savunma ekibinin basın sorumlusu İbrahim Ebu Leys, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Rus ve rejime ait savaş uçakları, Halep ilinin doğu kesimlerinde muhaliflerin denetimindeki bölgeleri yoğun bir şekilde bombaladı.'' dedi.

Saldırılarda arasında bayan ve çocuklarında bulunduğu Sahur'da 12, Kafrm Tahan'da 6, Merce'de 4, Bab Neyrab'ta 2, Katırci'de 7, Mesekin Hanano'da 4, Beyanun, Maret el-Artik, Daret el-İzze'de birer, Kafr Bisin'de 4, Mansur'da 2, Kafr Hamra'da 2 olmak üzere 46 kişinin yaşamını yitirdiğini, 325 kişinin yaralandığını kaydeden Leys, ''Söz konusu bölgelerde ilgi çekici aşağı çok sayıda ölü ve yaralı var. Yoğun saldırılar sebebiyle olay yerlerine gidemiyoruz.'' diye konuştu.

''HALEP'E 150 HAVA SALDIRISI DÜZENLENDİ"

Rejime ait askeri helikopterlerin de kentin muhaliflerin kontrolündeki ikâmetgâh yerine varil bombalarıyla saldırdığını aktaran Leys, ''Sabahtan bu yanlamasına rejim ile Rus savaş uçakları Halep'e 150 hava saldırısı düzenledi. Hava saldırılarının yanı sıra rejim güçleri de karadan ikâmetgâh yerlerine saldırdı. Kara ve hava saldırılarından nedeniyle millet dışarı çıkamadı.'' ifadelerini kullandı.

Halep'te idare karşıtlarının kontrolündeki bölgelere 15 Kasım'dan bu yandan düzenlenen saldırılarında 508 sivil öldü, bin 871 sivil de yaralandı. Rejim ve destekçilerinin saldırılarında bütün hastaneler servis dışı kalırken kentte karşı taraf bölgelerde yalnızca 3 fırın çalışıyor. Yoğun bombardımandan nedeniyle kentte altyapılar çökerken yollar da kullanılmaz ülkü geldi.

300 bin kişiye 3 fırın!

Halep'e bombalı hücum: 7 ölü, 20 zarar görmüş

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

Halep'e bombalı saldırı: 7 ölü, 20 zarar görmüş

DÜNYA

Halep'ten dünyaya takviye çağrısı

DÜNYA

Rus uçakları Halep'i vurdu! 15 ölü, 50 zarar görmüş

DÜNYA

Halep'e saldırılar devam ediyor

DÜNYA

Halep'in doğusu hastanesiz kaldı

DÜNYA

Halep'te misket bombalı hamle

Anahtar Kelimeler:
suriye halep esed hava saldırısı hava