Düşen uçak ivedi durum bildirimi yapmamış!

Kolombiya'da salı günü düşen uçaktan önce piste inen uçağın, ivedi koşul bildirimi yapmadığı belirtildi.

Kolombiya basını havayolu şirketi VivaColombia yetkililerine dayandırdığı haberinde, Rionegro kentindeki Jose Maria Cordova havaalanına inen uçağının, iniş için öncelik istediğini ama acele şart bildirimi yapmadığını duyurdu.

Önceki gün yayınlanan telsiz kayıtlarında, dağlık araziye düşen Lamia uçağının, kuleden, yakıtının bittiğini söyleyerek ivedi iniş izni istediği, ondan önce VivaColombia uçağının piste indiği orta çıkmıştı.

Kolombiya Sivil Havacılık Kurumu Emniyet Müdürü Fredy Bonilla da Lamia şirketine ait uçağın düşme hemen hiç yakıtının olmadığını söyledi. Bonilla, düşen uçağın, kalkış noktası olarak Santa Cruz de la Sierra yerine Cobija'yı gösterdiğini sözlerine ekledi.

Bolivya'nın Santa Cruz de la Sierra şehrinden Kolombiya'nın Medellin kentine hareket eden ve Brezilya 1. Futbol Ligi ekiplerinden Chapecoense takımı dahil 77 kişinin (9'u mürettebat, 68'i yolcu) bulunduğu uçak, dağlık araziye düşmüştü. Kazada 71 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Bolivya'nın kuzeyindeki Cobija kenti, Kolombiya'ya Santa Cruz de la Sierra'dan daha yakın mesafede bulunuyor.

Kolombiya Ulusal Tehlike ve Facia Yönetimi (UNGRD) Genel Müdürü Carlos Ivan Marquez Perez de kazadan hayatını kaybedenlerin cenazelerinin ülkelerine gönderilmeye başlandığını açıkladı.

 

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

Kazadan kıl payı kurtuldu!

DÜNYA

Tüm dünyaya o fotoğrafı servis etti ve...

DÜNYA

Suudi Arabistan'dan umre konusunda geri adım

DÜNYA

Avrupa'da bombalı araç alarmı

DÜNYA

İsrail Büyükelçisi 12 Aralık'ta göreve başlıyor

DÜNYA

İtalyan mafya babası yakalandı, üstünden çıkanlar ...

Anahtar Kelimeler:
haber haberler haberleri durum haberi