Donald Trump'dan flaş karar!

ABD’nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump, görevine hedefe kilitlenmek için şirketleriyle ilişkilerini keseceğini açıkladı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla, şirketlerinin yönetiminden ayrılması konusunda 15 Aralık’ta bir basın toplantısı düzenleyeceğini bildirdi.

Şirketlerinin yönetimini devredeceğini açıkladığı erişkin çocuklarının basın toplantısında kendisine eşlik edeceklerini gösteren Trump, yaptığı dört ayrı paylaşımda şunları kaydetti:

“15 Aralık’ta New York’ta çocuklarımla birlikte Amerika’yı tekrar büyük yerine getirmek için ülke yönetimine odaklanmak amacıyla çok büyük şirketlerimi adamakıllı bırakmama ilişkin önemli bir basın toplantısı düzenleyeceğim. Yasalar uyarınca bunu yapmam gerekmese de Başkan olarak muhtelif şirketlerimle hiçbir çıkar çatışması yaşanmamasının görsel olarak önemli olduğuna inanıyorum. bu nedenle, beni ticari faaliyetlerden tamamıyla uzaklaştıracak hukuki dökümanlar hazırlanıyor. Başkanlık fazla daha manâlı bir tahsis.”

ABD Başkanı seçilen Cumhuriyetçi Donald Trump’ın toplamda 500’e yakın şirketin yönetiminde yer aldığı öngörülüyor. Bu şirketlerin çoğunun tanıdık olmayan ülkelerde de etkinlik göstermesi, Trump’ın kendi ticari çıkarları ile ABD’nin çıkarları aralarında çatışma yaşanabileceği endişelerine neden olmuştu.

Ayrıca, Trump'ın çocuklarının ve damadının, Beyaz Saray'a geçişi idare eden ekipte yer alması ve Ivanka Trump'ın Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile yapılan görüşmeye katılması eleştirilmişti.

CNN göre geçen hafta yapılan bir anketin sonuçları da Amerikalıların yüzde 59'unun Trump'ın çıkar çatışmasını durdurmak için gerekli adımları atmadığını düşündüğünü ortaya koymuştu.

Hiç eğlenceli yok!

CIA Direktörü: Trump aptallığın zirvesine çıkmış olur

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

Trump onu aday gösterecek

DÜNYA

Donald Trump o ülkeyi Twitter'dan uyardı!

DÜNYA

Trump'tan Castro'ya "Acımasız yazdıran kimse" nitelemesi

DÜNYA

Trump'tan kafa karıştırıcı hücum! Kendisini ağır biçimde eleştiren o ismi. ...

DÜNYA

Obama ve Trump görüştü

DÜNYA

Trump o kararından vazgeçti