Bilecik'te ormanlık alanda bulunan mahlukat esrarını koruyor

Bilecik'in Bozüyük ilçesindeki ağaçlık alanda ölüsüne rastlanılan ve cinsi belirlenemeyen yaratıkla ilgili esrar sürüyor.

Hamidiye köyündeki ormanlık alanda kısa bir zaman önce ölmüş olarak bulunan yaklaşık 1 metre uzunluğunda 2 ayaklı sürüngen olduğu tahmin edilen mahlukat, orman işçileri arasında tedirginliğe yol açmıştı. Hayvan ölüsünü inceleyen orman işçileri, sürüngen mahlukat ile ilgili olarak "Yılan desek yılan yok, bir metre uzunluğunda sürüngen gibi bir hayvan. Ağzında büyük dişlerinin olması bize fazla daha öbür bir mahlukat olduğu izlenimini verdi. Nasıl bir yaratık olduğunu biz de çözemedik. Yalnız bilmeden yaratığın yanında doğru yaklaştığımızda sesimizi duyan ama ne olduğunu anlayamadığımız başka bir hayvanın kaçarak uzaklaştırma sesini duyduk. Acaba bulduğumuz yaratığın eşi de yanına mı duruyordu? Diye düşündük. ilk olarak böyle bambaşka bir mahlukat ile karşılaştık ve açıkçası birazda huzursuz olduk" demişlerdi.

Resimleri inceleyen ilgililer ve veterinerler ise, az daha iyice çürüyen hayvanın diş ve kafa yapısı dikkate alındığında, etçil olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirttiler. İlgililer, detaylı bir analiz yapmadan hayvanın cinsi konusunda bir açıklama yapmanın öyle de muhtemel olamayacağını anlattılar.

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
GÜNDEM

"İsrail'i uyardık"

GÜNDEM

"Bahçeli ile en kısa sürede..."

GÜNDEM

"Yarından tezi yok..."

GÜNDEM

TEOG ne süre açıklanacak? MEB'den yorumlama!

GÜNDEM

Meteoroloji'den bir kar uyarısı daha!

GÜNDEM

Her şey bir kadını eski sevgilisine benzetmesiyle ...