Berlin'de bir genç kız, başörtülü olduğu için tramvaydan indirildi

Almanya'nın başkenti Berlin'de bir genç kızın, başörtülü olduğu için vatman tarafından tramvaydan indirildiği yönündeki şikayeti üzerine çözümleme başlatıldı.

Berlin polisinden yapılan açıklamada, Treptow-Köpenick ilçesinin Friedrichshagen bölgesinde tanıdık olmayan düşmanlığı bir olayın gerçekleşmiş olabileceği belirtildi.

Açıklamaya tarafından, 14 yaşındaki bir genç kız, Bölschstrasse adlı durakta tramvaya bindikten daha sonra vatmanın hoparlörlerden başörtülü olan kimseyi taşımadığı yönünde bir anons yaparak kendisinin tramvaydan inmesini istediğini anlattı. Tramvayda bulunan herhangi bir yolcudan yardım alamadığını aktaran genç kız, tedirgin bir şekilde tramvaydan indiğini dile getirdi.

Kızın laf konusu olayı, orada yer alan bir yetişkine anlattığı ve polise ihbarda bulunduğu, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Berlin eyaletinin toplu nakliye şirketi BVG sözcüsü Petra Reetz ise suçlamanın incelendiği, bunun için görüntülerin değerlendirileceğini vurguladı.

Bölscherstrasse adlı duraktan fazla sayıda tramvayın geçtiğine muhabere eden Reetz, genç kızın maalesef hangi tramvay hattında olayın gerçekleştiğini söyleyemediğini, bundan nedeniyle farklı alanlara yönlendirilmiş araçlardaki kayıtlara bakılacağını kaydetti.

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

Başörtülü olduğu için tramvaydan indirildi

DÜNYA

Alman casus radikal gruplara bilgi sızdırırken ...

DÜNYA

Todenhöfer'den Türkiye'ye yardım

DÜNYA

127 bin kişi eşinden kuvvet görüyor

DÜNYA

Almanya'dan Suriye ve Rusya'ya çağrı

DÜNYA

Pilotlar greve gidiyor!

Anahtar Kelimeler:
almanya başörtü berlin bir genç