Almanya'da PKK yandaşlarından molotoflu saldırı

Almanya'nın Hamburg ve Schleswig-Holstein eyaletlerinde, terör örgütü PKK yandaşlarının Türklere ait iş yerleri, dernek binaları ve camilere karşın saldırıları sürüyor.

Terör örgütü PKK yandaşları, Hamburg'da Türk Kültür Merkezi, Türkçe yayımlanan lokal bir gazete, FC Türkiye spor kulübü ve Quickborn kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) alt Ali Paşa Camisi'ne boyalı ve molotofkokteylli saldırılar gerçekleştirdi. Saldırılar sebebiyle bu binalarda hasar oluştu.

 SPOR KULÜBÜNE MOLOTOF KOKTEYLİ İLE SALDIRDILAR

Terör örgütü yandaşları, FC Türkiye spor kulübüne molotofkokteyli atarken çektikleri görüntüleri internette paylaşarak, saldırıyı üstlendi.

Kulüp yetkilileri, yaptıkları açıklamada, hamle esnasında içeride uyuyan bir işçinin, yangın kendiliğinden sönmeseydi zehirlenerek ölüm tehlikesi bulunduğunu ifade etti.

FC Türkiye spor kulübünün yetkililerinden Doğan İnam, olayın detaylı araştırılmasını istedi.

Polisin olayı ciddiyetle araştırması durumunda hamle videolarını yayınlayanların IP adreslerini tespit edip zanlıları bulabileceğini vurgulayan İnam, "Her ne kadar cahilce davransalar da bu kişilerin cinayete teşebbüsten yargılanmaları gerekir." dedi.

İnam, kulübün geçen yıl "Harmoni Ödülü"ne bedel görüldüğünü hatırlattı.

Kulübün kapılarının herkese açık olduğunu belirten İnam, "Kulübümüze her milletten, her inançtan insan kazanç ve kimse kimseye nereli olduğunu, neye inandığını sormaz. Çok aydın bir spor kulübüyüz. Binamızda herhangi bir siyasi simge bulunmaz." diye konuştu.

ÖTEKI SALDIRILAR

Saldırganlar, Hamburg'a 30 kilometre uzaklığındaki Quickborn beldesindeki DİTİB Ali Paşa Camisi'ne boyalı saldırı gerçekleştirdi.

Hamburg'un Eimsbüttel semtinde Almanya Türk Federasyona emrindeki Türk Kültür Merkezi binasının duvarlarına kırmızı badana atıp camları kıran saldırganlar, duvarlara terör örgütünün tehdit mesajlarını taşıyan yazılar yazdı.

Saldırının izlerini sabahleyin görür görmez polise bildirdiklerini anlatan Türk Kültür Merkezi Başkanı Asalet Ünüvar, olaya karıştığı tahmin edilen bir kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin ise saldırıları kınadı.

Bu saldırıların, teröristlerin hastalıklı ruh halini gösterdiğine dikkati çeken Çetin, şunları kaydetti:

"Saldırganların bir an önce saptama edilip hak önüne çıkarılmasını istek ediyoruz. Oysa bu şekilde mümkün saldırıların önüne geçilebilir. Federasyon mensuplarımız bugüne değin olduğu gibi bundan sonradan da sakin ve ihtiyatlı duruşunu bozmayacak, tahriklere gelmeyecektir. Durum yargıya intikal etmiştir. Teröre ve toplumsal huzuru korkutma eden her türlü saldırıya karşısında mücadelemizi demokratik ölçülerle sürdüreceğiz."

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

BM Haiti'den özür diledi

DÜNYA

Wikileaks yeni belgeler yayımladı

DÜNYA

TİKA’dan Gürcistan'daki köylere yol desteği

DÜNYA

İngiltere'den barışa takviye mesajı

DÜNYA

"Türkiye ile yapılan anlaşmayı canlı tutmalıyız"

DÜNYA

ABD'den İran yaptırımları ile ilgili yeni hücum

Anahtar Kelimeler:
almanya pkk polis köln terör örgütü