Almanya sığınmacılara karşısında duvar örüyor!

Almanya'nın Münih kentinde yerel halkın sığınmacıların gürültüsünden rahatsız olmaması nedeniyle Berlin Duvarı'na benzetilen bir duvar inşa ediliyor.

Ulusal basında bulunan haberlerde, 55 bin kişinin yaşadığı Münih'in Neuperlach Süd ilçesinde yer alan sığınmacı yurdunun 25 metre uzaklığında takriben 4 metre tepe ve 100 metre uzunluğunda örülen duvarın amacının çevrede yaşayan sakinleri gürültüden gözetmek olduğu iddia edildi.

160 şahsiyet kapasitesi yer alan kampta çoğunlukla genç sığınmacılar yaşayacağı için çevre sakinleri uygulama vererek kamp ile meskun mahal arasına bir duvar örülmesini istemişti.

Berlin Duvarı'nın yıkılmasından 27 yıl sonra Almanya'da yeniden böyle bir duvar yapılması tepkileri de beraberinde getirdi.

Neuperlach Süd ilçesinin başkan yardımcısı Guido Bucholtz, "Duvarı ilk gördüğümde korktum. Bu gerçekte fazla abuk subuk bir şey. Duvarın yüksekliği fazla fazla." ifadesini kullandı. Bucholtz eyalet hükümetinin kararı ile yapılan duvarı lokal yönetim olarak olumlu karşılamadıklarını belirtti.

Almanya dışarıya öbür ülkelerde de eleştirilere niçin olan duvarın yapımının tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.

Münih'teki duvarın 1961 yılında örülen ve 1989 yılında yıkılan Berlin Duvarı'ndan 40 santim daha yüksek olduğu ifade edildi.

 

Avustralya ile ABD mülteciler konusunda anlaştı

O ülkeden mültecilere ömür boyu vize yasağı

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

Trump'tan flaş bahis! Seçimlerde kandırma varmış!

DÜNYA

Kuzey Kore liderinden flaş Fidel Castro kararı!

DÜNYA

Sığınmacılar ülkeyi istila edebilirmiş!

DÜNYA

AB Bakanı Çelik'ten Brüksel'e kritik ziyaret

DÜNYA

Gelecek istasyon oturma odası!

DÜNYA

ABD'de toplu taşımaya siber saldırı!