Alkolden kurtulmak için ötenazi yaptı!

Ötenazi günümüzün en çok tartışılan konularından birisi. Bazı Batı Avrupa ülkeleri katlanılamaz acılar çeken hastalara ötenazi hakkı tanırken, dünyanın bir çok ülkesinde ötenazi kabul edilmiyor.

Katlanılamaz acılar çeken ve düzelme umudu bulunmayan hastalara ötenazi hakkın tanıyan ülkelerden birisi de Hollanda. Oysa Hollanda'da bu kere tartışılan ötenazi vakası diğerlerinden birazcık farklı.

Mark Langedijk, geçtiğimiz yazın başında ötenazi hakkını kullanarak hayata gözlerini yumdu. Langedijk'in ötenaziyi seçim etme nedeni ise, yıllardır pençesinden kurtulamadığı alkolizm.

Kardeşi, Langedijk'in 8 yıl süren çare ve rehabilitasyona karşın iyileşmediği ve bu nedenle ötenaziyi tercih ettiğini anlatıyor. Ailesinin ise son asıl değin umutla beklediğini belirtiyor.

Hollanda'da Ötenazi Takviye ve Danışma Birimi kadar düzenlenen ötenazi uygulamaları çerçevesinde geçtiğimiz yıl içlerinde cinsel tacize uğradıktan sonra kronik bunalım yaşayan bir kişinin de olduğu 5500 birey hayata veda etti.

Ötenazinin alkolizm ve bunalım gibi problemlere çözüm olarak kullanılması çoğu ülkede tartışma yaratıyor ve çoğu kişi bunun intihardan ayırt edilemez olduğunu savunuyor.

 

 

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

Güvenlik önlemleri pes dedirtti!

DÜNYA

Alman ajan radikal gruplara veri sızdırırken ...

DÜNYA

ABD'den Halep açıklaması

DÜNYA

"Netanyahu'nun ezan yasağı ısrarının nedeni oğlu"

DÜNYA

Trump onu namzet gösterecek

DÜNYA

İsrail'den AB'ye: Türkiye'ye aleyhinde sert olun