ABD Dışişleri Bakanı Kerry: Diğer ülkelerle aramıza duvar örmemeliyiz

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD’nin milletlerarası platformda daha fazla aracı rolü üstlenmesi ve insani destek noktasında daha etkili olması gerektiğini belirtti.

Kerry, “Kadınların Dışpolitikası Grubu”nun düzenlediği konferansta ABD’nin uzun vadede izlemesi gerektiğini düşündüğü dış politikaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD’nin ayrı birçok ülkeyle aynı anda diplomasi kurması gerektiğini kaydeden Kerry, “ABD olarak kendi gücümüzün farkında olup güvenliğimiz ve geleceğimiz adına öteki ülkelerle aramıza duvar örmemeliyiz.” ifadesini kullandı.

Başkan Barack Obama yönetimi aşağıda yapılan uluslarası anlaşmalardan övgüyle bahseden Kerry, İran anlaşmasını ABD’nin dış politikasında “büyük bir başarı” şeklinde tanımladı.

Kerry, acilen ABD'nin tarihinde birincil kere dünyanın ayrı bölgelerinde aynı anda diplomatik ilişkiler gerçekleştirdiğini vurguladı.

20 Ocak 20107'deki yemin töreninin gerisinde ABD Başkanı olarak görevine başlaması beklenen Donald Trump, İran anlaşmasına ilişkin olarak Obama yönetimine karşın sert eleştirilerde bulunarak, anlaşmanın sadece İran’ın lehine olduğunu söylemişti.

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

ABD'den geç gelen itiraf!

DÜNYA

ABD'den o ülkeye ilk tarifeli uçuş

DÜNYA

Donald Trump o ülkeyi Twitter'dan uyardı!

DÜNYA

Kuveyt, ABD'den uçak istedi

DÜNYA

ABD'de üniversite çıkışında nefret edilen şey!

DÜNYA

ABD'yi korkutan anket