AB Bakanı Çelik'ten Brüksel'e kritik ziyaret

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AB yetkilileri ile temaslarda bulunmak üzere yarın Brüksel'e gidiyor.

AB Bakanlığı'ndan yapılan yazılmış açıklamada, Çelik'in AB Komisyonu ile temaslarda bulunmak ve AB Bakanlığı kadar düzenlenen “Türkiye-AB Sivil Toplum Buluşmaları” başlıklı toplantılara bulunma üzere 29-30 Kasım'da Brüksel’e gideceği belirtildi.

Çelik temasları dahilinde AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, Göç, İçişleri ve Vatandaşlıktan Sorumluluk Sahibi AB Komisyonu üyesi Dimitris Avramopoulos, Emniyet Birliğinden Sorumlu AB Komisyonu üyesi Julian King ve İklim Eylemi ve Enerjiden Sorumlu AB Komisyonu üyesi Miguel Arias Canete ile görüşmeler gerçekleştirecek.

Açıklamada, "Çelik’in AB Komisyonu’ndaki muhataplarıyla temaslarında, Türkiye-AB ilişkilerindeki son gelişmelerin yanı sıra terörle uğraş, göç ve vize serbestisi, küresel iklim rejimi, ve enerji alanında AB ile diyalog ve işbirliği konuları ele alınacaktır" denildi.

Avrupa Parlamentosu geçen hafta Perşembe günü Türkiye ile müzakerelerin dondurulması çağrısında bulunan bir kararı kabul etmiş, Çelik bu kararın Ankara için "değil hükmünde" olduğunu belirtmişti.

Avrupa Parlamentosu Türkiye kararını verdi

'Ey Avrupa Parlamentosu... Haddinizi bilin!'

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER
DÜNYA

Trump'tan flaş bahis! Seçimlerde aldatma varmış!

DÜNYA

Gelecek istasyon oturma odası!

DÜNYA

ABD'de toplu taşımaya siber hamle!

DÜNYA

Suriye ordusu doğu Halep'te kritik bölgeyi ele ...

DÜNYA

Putin: Teröristlerle oynarsanız yenilirsiniz

DÜNYA

İsrail'den Suriye'ye hava harekatı!